У мирі та злагоді.
Україна в сьогодні, 21 листопада, відзначає річницю Революції Гідності.
Давайте пригадаємо, з чого все почалося…
22 листопада 2004 року – початок Помаранчевої революції в Україні, загальнонаціональних протестів, мітингів та інших акцій громадянської непокори. Останньою краплею стало оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів. Через фальсифікації під час голосування і підрахунку голосів Віктор Янукович випередив Віктора Ющенка. Українці тоді вперше вийшли на Майдан і добилися повторних виборів.
Через рік, у листопаді 2005 року, Ющенко заснував свято – День Свободи.
Однак, влада, встановлена в Україні на той момент, так і не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї народом.
У листопаді 2013 року українці знову вийшли на Майдан. Три роки тому, увечері 21 листопада, на майдані Незалежності почали збиратися учасники мітингу, незабаром їх було вже 1500, а 24 листопада – понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції.
Потім відбувся загальностудентський страйк, а 29 листопада на Євромайдані влаштували великий мітинг із закликами до відставки уряду та дострокових виборів у парламент.
Кривавою стала ніч на 30 листопада. Тоді для розгону майданівців злочинна влада застосувала силу. І це був тільки початок. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.
18-20 лютого – пік Революції гідності. Відбулися криваві сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок та вбито багатьох євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.
Пам’ятаючи ці події, які дали змогу українцям вибгорювати Незалежність, право на вільний вибір власного розвитку, 6 жовтня 2016 року Президент Петро Порошенко підписав указ Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи. Згідно з документом, у Києві, обласних центрах та інших населених пунктах 21 листопада відбуваються меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи на вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої революції та Революції Гідності.
Основними локаціями для проведення заходів, присвячених річниці Майдану, стануть Український дім і Мистецький Арсенал.
Проте безкарність завжди зневажає справедливість і руйнує будь-який порядок. Окремі розпіарені депутати називають інших депутатів баранами і барани з їх фракцій на це у захваті аплодують. А потім ці самі скотиняки хочуть жити в країні, де виконуватимуться правила дорожнього руху, де молоді поступатимуться місцем старим, де громадяни не лаятимуться матом, а народних обранців поважатимуть їхні виборці.
Культура суспільства не йде знизу вверх. Навпаки, еліти завжди показують приклад широким масам. Потрібна залізна воля найвищого керівництва держави і концентрація уваги владних інституцій виключно на темах державотворення аби сповзання країни у хаос і прірву зрештою припинилося, не кажучи вже про хоч якійсь поступ вперед. Треба дуже швидко бігти аби залишатися хоча б на тому ж самому місці.
Саме такий приклад депутатам повинні дати громадяни країни, які вибороли свою незалежність. Адже любі провокації, сутички та зіткнення будуть тільки на руку ворогам України.
Сьогодні відзначаємо День Гідності і Свободи, тож давайте його відзначати з Гідністю, заради Свободи наших дітей.
І цей заклик до миру та злагоди я надсилаю, у першу чергу, можновладцям, а також всім, кому не байдужа доля України – відзначимо це велике свято –– гідно!!!
|