Тиждень літератури рідного краю
«Знай наших»
З метою виявлення зацікавленості та інтересу учнів до вивчення літератури рідного краю, відродження національної духовної культури, відновлення історичної пам’яті народу, виховання патріотизму та любові до рідного краю, поважного ставлення до митців слова в навчальному закладі пройшов Тиждень літератури рідного краю під гаслом «Знай наших».
Учні ознайомилися із короткою біографією та творомами письменника, земляка – Гаршина Всеволода Михайловича
Всеволод Гаршин народився 2 лютого 1855 року в маєтку Приємна Долина в Катеринославській губернії в родині дворянського офіцера. Ще в п’ятирічному віці Гаршин пережив сімейну драму, яка вплинула на його характер і світовідчуття. Його мама закохалася в П. В. Завадського — вихователя старших дітей і організатора політичного таємного товариства. Вона кинула сім’ю. Батько Всеволода поскаржився на неї в поліцію і Завадського заарештували, заславши до Петрозаводська. Мати щоб відвідувати засланця, переїхала жити до Петербурга. Всеволод став предметом про розбрату між батьками. До 1864 він проживав з батьком, потім мати забрала його і віддала до гімназії в Петербурзі.
У 1874 році Всеволод Гаршин вступає в Гірський інститут. Але мистецтво і література більше його цікавили, ніж наука. Він почав друкуватися, писати нариси і мистецтвознавчі статті.
У 1877 році Росія раптом оголосила війну Туреччині, і Гаршин записується в перший же день в діючу армію добровольцем. В одному зі своїх перших боїв він повів полк в атаку і отримав поранення в ногу. Рана була безпечною, але в подальших військових діях Всеволод Гаршин вже не брав участі. Він незабаром вийшов у відставку.
Недовго пробув Всеволод вільним слухачем Петербурзького університету на філологічному факультеті. Він твердо для себе вирішив повністю віддатися літературній діяльності.
Гаршин став популярним, особливо відомими були його розповіді, в яких відбилися всі військові враження, — це розповіді «Боягуз», «Чотири дні», «Зі спогадів рядового Іванова».
У 1883 році письменник одружився на Н. М. Золотіловій, яка була слухачкою медичних жіночих курсів. У ці роки, які Всеволод Гаршин вважав найщасливішими у своєму житті, він створив свою кращу розповідь — «Червона квітка».
У 1887 році вийшов останній твір письменника — це дитяча казка «Жаба — мандрівниця».
Серед учнів молодших класів пройшов конкурс малюнків до казки «Жаба — мандрівниця».
Діти ознайомились із творчістю земляка – поета Риба́лка Мико́ли Олекса́ндровича
Риба́лко Мико́ла Олекса́ндрович (14 лютого 1922–8 червня 1995) — донецький поет, автор більше двох десятків поетичних збірок, лауреат літературної премії імені Миколи Островського (1968 рік), лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка (1985 рік).
Учні прослухали цікаву розповідь про поета нашого краю, випускника школи, декламували його твори. А в кінці зустрічі пройшла літературна вікторина, де діти змогли продемонструвати свої знання.
У рамках тижня вчитель зарубіжної літератури Зюба О.В. провела позакласні заходи, представила виставку присвячену життю і творчості поета. Учні знайомилися з віршами і прозовими творами письменників рідного краю на уроках літературного читання.
|